آقمشهد پایگاه شهید سلمان بابائی شهید شکرالله اسماعیلی شهید سعید فلاحی شهید عادل مهدوی شهید بهرام کنعانی شهید مهدی هادیان شهید هادی نیکزاد شهید محمود اسماعیلی شهید داریوش رنجبر شهید ذبیح الله علیپور شهید میرزاخان زائری کلام ستارگان اخبار یادواره کلام ماه دیار عاشقان
>
| |

وصیت نامه شهید محمود اسماعیلی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

 

پیامبر اکرم) مردی را دید که دعا می کند و می گوید: خداوندا از تو سؤال می کنم و می خواهم بهترین چیزی را که به بندگان شایسته ات عطا می کنی به من مرحمت فرمای.

پیامبر اکرم به آن مرد فرمود اگر دعای تو مستجاب شود، خونت در راه خدا ریخته می شود و به فیض شهادت می رسی. خدایا تو شاهد باش که من هدفی جز تو، مقصودی جز راهی که خودت توسط پیامبر اکرم) و امامان معصومت به من نشان داده ای ندارم و عشقی جز شهادت در راه تو را ندارم و امیدم بر توست و غیر تو پناهگاهی ندارم. هر چند بنده ای معصیت کارم و بار گناهانم بر دوشم سنگینی می کند منتها از درگاه سرشار از لطف و کرامتت نا امید نیستم و به فضل کرمت چشم دوخته ام و امیدوارم که این بار جان عزیزی را که خود به من ارزانی داشته ای تقدیمت کنم.

جوانان ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند و پیش از آنکه مرگ سیاه دامنگیرشان شوداز مرگ سرخ شهادت استقبال نمایند و هرکس در این معامله پرسود پشیمان گردید بداند که به طور حتم ضرر کرده است. وظیفه هرانسانی است که هنگام فراغت از این دنیا فانی وصیتی نماید لذا به چند توصیه از برادرتان که اکنون در میان شما نیست و روحش ناظر اعمال و کردار شماست توجه فرمائید و عمل نمائید.

1- تقوای خدا را پیشه کنید. از حرام خداوند دوری نمائید، حلال او را شکرگزار باشید. خدا را در همه حال ناظر اعمال خود بدانید و در پیشگاه او معصیت نکنید و بدانید که مسافرید و همیشه در حال حرکت هستید و روان به سوی او هستید. (انا لله و انا الیه راجعون)

2- دنیا و ظواهرش را نادیده بگیریدوفکر آن را از سر خود بیرون کنید و دنیا را فقط پلی برای رسیدن به آخرت قرار دهید. لحظه به لحظه به عاقبت خود بیندیشید. که چه کوله باری برای روز قیامت خود برداشتید.

3- به پرورش روح بیشتر از جسم خاکی بی ارزش توجه نمائید. قرآن را با تعمق بخوانید، زیرا قرآن روح خسته انسان را آرامش می دهد.

4- دعا و راز و نیاز با خالق ومعبود خود را فراموش نفرمائید، زیرا رابطه مابین نیازما و بی نیاز، ذکر خداست.

5- دست از یاری ابراهیم زمان این بت شکن تاریخ، امید مستضعفان دربند جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی مدظله العالی و روحانیت آگاه و هوشیار به رهبریت آن امام بزرگوار بر ندارید.

6- یار و یاور انقلاب باشید و از دستاوردهای آن تا سرحد جانبازی پاسداری نمائید زیرا این انقلاب به بهای ارزانی به دست ما نرسیده وتا به حال خون دهها هزار جوان و زن و مرد و کودک در پای آن ریخته شد. روح همه شان شاد.

7- به کلیه برادران عرض می کنم همیشه خدا را ناظر به اعمال و رفتار خودشان قرار بدهند، به برادران دیگر تهمت ناروا نگویند، کاری نکنند کسی که می خواهد کاری را برای رضای خدا انجام دهد آن را ناراحت یا دلسرد نکنند تا کارش را رها کند. باید هم با صدای الله اکبر کارها را به نحو احسن انجام دهیم تا بتوانیم مملکت خود را اصلاح کنیم.

خدمت پدر و مادر بزرگوارم سلام عرض می کنم. امید است مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهید. پدرجان ما امانتی هستیم در خدمت شماها، باید هر طوری می شود این امانت را سالم به دست صاحبش برسانید. باید خدا را هزار بار شکر کنید که توانستید این امانت را سالم به دست صاحبش بدهید. مثل این است که کسی به شما یک وسیله بدهد به صورت امانت، همان طوری که اول به شما می دهد خوشحال هستید باید در وقت پس دادن هم همان طور خوشحال باشید. خدمت همسر عزیزم سلام عرض می کنم، از شما خیلی پوزش می طلبم. مرا ببخشید، دیگر اختیار دست من نبود؛ هر کاری کردم خودم را قانع کنم نتوانستم. خدا خودش بهتر می داند من به خاطر مال یا به خاطر پست و مقام دنیا و یا به تحریک دیگران یا ناراحتی به جبهه نرفتم، اصلاً این فکر را نکنید. خودم بخاطر رضای خداو اسلام رفتم.

اگر من لیاقت شهادت را داشتم به آرزوی دیرینه خودم می رسم، اگر لیاقت نداشتم به خدمت شما بر می گردم. همسرم شما را به خدا و بچه ها را به شما می سپارم. خودت می دانی رفتار من با انقلاب و اسلام چطور بود، باید بچه ها را با الگوی مناسب به جامعه تحویل بدهید تنها خواهش من از شما این است که بعد از شهادت من گریه نکنید، همچون شهید عزیزمان شهید شکرالله که وصیّت کرده صبر پیش کنید. خدا صبرکنندگان را دوست دارد. خدمت خواهران سلام عرض می کنم. امید است مرا ببخشید در ضمن حجاب خودتان را حفظ کنید. خدمت برادرانم ابراهیم و جواد سلام عرض می کنم، امید است مرا ببخشید. خدمت تمام دوستان و فامیل می خواهم مرا به بزرگی خودشان ببخشند. برای همگی شما دعا و سلام می کنم.

 

خدایا، خدایا

تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار از عمر ما بکاه و به عمر رهبر بیافزا

رزمندگان اسلام پیروزشـان بگـردان زیـارت کربـلا نصیـب ما بـگـردان

مرا در آقمشهد، پهلوی شهید عزیزم به خاک بسپارید.

 

والسلام ـ محمود اسماعیلی

این وصیت نامه در مورخه 30/9/1364 در خانه نوشته شده است.

 


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom

درون‌شد

بازدیدکنندگان

2