آقمشهد پایگاه شهید سلمان بابائی شهید شکرالله اسماعیلی شهید سعید فلاحی شهید عادل مهدوی شهید بهرام کنعانی شهید مهدی هادیان شهید هادی نیکزاد شهید محمود اسماعیلی شهید داریوش رنجبر شهید ذبیح الله علیپور شهید میرزاخان زائری کلام ستارگان اخبار یادواره کلام ماه دیار عاشقان
>
| |

زندگی نامه پاسدار دلاور ، شهید شکرالله اسماعیلی

نام پدر: علی اکبر

محل تولد: آقمشهد

تاریخ تولد: 4/3/1347

تاریخ اعزام: 20/4/1362

تاریخ شهادت: 1/8/1362

محل شهادت: مریوان

نام عملیات: والفجر 4

نحوه شهادت: اصابت ترکش خمپاره

وضعیت تأهل: مجرد

سن شهید: 15 سال

 

     با درود بیکران به منجی بزرگ عالم بشریت و اختر تابناک آسمان ولایت حضرت مهدی(ع) و امام امت، خمینی بت شکن و حضرت آیت ا... خامنه ای. سلام به ارواح پاک شهیدان این لاله های سرخ پهن دشت ایران اسلامی و رزمندگان کفر ستیز و ظلمت سوز، جبهه های حق علیه باطل، این رهپویان خط سرخ ایثار و شهادت که تا پای جان در ره الله گام بر می دارند و جسم قطعه قطعه خویش را در عاشوراهای مکرر هدیه به ساحت پاک اسلام عزیز تنها مکتب رهایی بخش ملت های تحت ستم می نماید.

     شهید شکرالله اسماعیلی در سال 1347 در روستای آقمشهد در میان خانواده ای مذهبی پا به عرصه وجود گذاشت. دوران ابتدائی خود را در روستای آقمشهد گذراند و برای ادامه تحصیل روانه شهرستان ساری شد و در خانه ی برادرش محمود تا دوم راهنمائی را تحصیل وبعد در آموزشکده فنی وحرفه ای این شهرستان جهت آموزش نام نویسی کرد و گواهینامه مربوطه را با موفقیت دریافت کرد.

     او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت تبلیغات کارهای زیادی در شهر و روستا انجام داد و خود را وقف تقویت رشد انقلاب کرد.

     او در ادامه حرکت انقلابی اش در تمام راهپیمائی های مذهبی و ادعیه کمیل و توسل پیشگام بود و از همه زودتر به مسجد می رفت شاهد عزیز در سال 60 به عضویت بسیج مستضعفین در آمد و مدت 15 روز به آموزشگاه نظامی رفت او در حفظ و حراست        دست آوردهای انقلاب چه شب ها که نخفت و در دل شب های تاریک در اعماق جنگل به گشت زدن می پرداخت. او که از نخستین نیروهای داوطلب عضویت در پایگاه شهید سلمان بابائی آقمشهد بود. در همکاری تنگاتنگ با برادران سپاه در طی یک سال فعالیت خالصانه اش در پایگاه هیچ گونه توقع و چشم داشتی نداشت بلکه تمام رنج و مشقت در سر راه را وظیفه می دانست که در نهایت موجب خشنودی امام زمان(عج) و ظهور حضرتش منظور       می داشت. شهید در راستای فعالیت خوش به دنبال خلوص نیت و بذل و ایثار از سوی سپاه پاسداران دعوت و به گردانهای رزمی جنگل شد. از خصوصیات اخلاقی این شهید تقوا و قناعت و  ایثار بود که در وجودش هویدا بود و در جنگ و جهاد و سرکوبی منافقین و دشمنان اسلام و قرآن اتفاق افتاد و به تنهایی جهت ردیابی این خفاشان دد منش به جنگل    می رفت. شهید حضور در جبهه را به فرموده امام از اهم واجبات می دانست.

     سه ماه در منطقه عملیاتی جنوب کشور به خدمات شایان و تحسین برانگیز پرداخت و در آخرین مأموریتش طی یک آماده باش با دیگر یاران به منطقه ای که سلحشوران ما مظلومانه به شهادت رسیدند و دشت و صحرا وجب به وجب حاکی از ایثارشان و بذل جانشان در      راه الله است هجرت گزیده.

     به گفته یکی از هم سنگرانش شهید قبل از شهادت غسل کرد و عطر زد و می گفت من دیشب خواب شهادت خویش را دیدم و از این بابت چون گلی شکفته و خندان بود. او در عملیات والفجر4 شرکت کرد و مسئولیت  بی سیم چی و هدایت و انتقال وضعیت رزمندگان دور صحنه کارزار میان آتش و دود و تیرگی شب با او بود.

     رسالت را تا آخرین دم حیات به نحو احسن ادامه داد تا اینکه روح پرفتوح او به ارواح شهیدان پیوست و در معراج خونین با سیدالشهداء قرین شد و به مهمانی خدا رفت، رفت و رفت چون ستاره ای فروزان در آسمان در میان شهدا جای گرفت و شاهدی شد همیشه جاوید.


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom

درون‌شد

بازدیدکنندگان

2