آقمشهد پایگاه شهید سلمان بابائی شهید شکرالله اسماعیلی شهید سعید فلاحی شهید عادل مهدوی شهید بهرام کنعانی شهید مهدی هادیان شهید هادی نیکزاد شهید محمود اسماعیلی شهید داریوش رنجبر شهید ذبیح الله علیپور شهید میرزاخان زائری کلام ستارگان اخبار یادواره کلام ماه دیار عاشقان
>
| |

زندگی نامه سرپاسبان شهید سعید فلاحی

نام پدر: رمضانعلی

محل تولد: زیرآب سوادکوه

تاریخ تولد: 1/5/1343

تاریخ اعزام: 5/5/1363

تاریخ شهادت: 16/8/1363

محل شهادت: شهر مهاباد، پایگاه شهید علی کریمی (کردستان)

نحوه شهادت: درگیری با ضد انقلاب

وضعیت تأهل: مجرد

سن شهید: 20 سال

 

     با درود فراوان به منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) و به امید خشنودی و  ظهور آن حضرت.

     شهید سعید فلاحی در سال 1343 در معدن زیرآب سوادکوه در محدوده ی قریه کلیچ کلا پا به عرصه وجود گذاشت. پس از رسیدن به سن قانونی در مدرسه ابتدائی امیرمعزّی معدن زیرآب شروع به تحصیل نمود و تا پایان ابتدائی در این مدرسه تحصیل نمود بعد از انتقال به ساری سال اول راهنمائی را در مدرسه راهنمائی کوروش کبیر و سال های دوم و سوم را در مدرسه طبری ادامه تحصیل داده و بعد از پایان دوره راهنمائی با علاقه خاصی که به کارهای فنی داشت در هنرستان صنعتی شهید خیری مقدم در رشته مکانیک عمومی ثبت نام نمود و در سال 61 موفق به اخذ دیپلم شد. بلافاصله بصورت موقت در ذوب آهن زیرآب مشغول خدمت شد.

     شهید فلاحی جوانی شاداب و دارای سلامت جسم و هوش و ذکاوت کافی بود، همواره در تکاپو و تحرک در جهت کسب معلومات بود سعی می کرد اکثر اوقات خود را صرف مطالعه نماید. شهید حرکات انقلابی سازنده ای در جهت نشر فرهنگ اسلامی داشت و مدتی بعنوان عضو اصلی انجمن شهید محمد منتظری فعالیت داشته است. شهید عزیز چون دفاع از اسلام و وطن اسلامی با خونش عجین شده بود در دفاع از اسلام و میهن حاضر شد به آموزشگاه پلیس برود. هنوز بیش از چهار ماه از آموزش نظامی وی نگذشته بود که داوطلبانه در تاریخ 5/5/1363 به مأموریت به مهاباد رفته بود که درست در آخرین روزهای پایانی مأموریت در تاریخ 16/8/1363 درگیری با ضد انقلاب شروع شده بود. شهید فلاحی به گفته فرمانده سپاه که با او کار می کرد اولین نفری بود که به مقابله با آنهار فته بود. وقتی که به او رسیدم به من گفت: جواد جان سه روز مانده که به خانه ام برسم، اول یک نبرد با ضد انقلاب می کنم و می گفت به خدا قسم من شهید می شوم و سی دقیقه پس از درگیری از ناحیه پهلو و قلب مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و به آرزویش، یعنی شهادت رسید.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom

درون‌شد

بازدیدکنندگان

1