آقمشهد پایگاه شهید سلمان بابائی شهید شکرالله اسماعیلی شهید سعید فلاحی شهید عادل مهدوی شهید بهرام کنعانی شهید مهدی هادیان شهید هادی نیکزاد شهید محمود اسماعیلی شهید داریوش رنجبر شهید ذبیح الله علیپور شهید میرزاخان زائری کلام ستارگان اخبار یادواره کلام ماه دیار عاشقان
>
| |

زندگی نامه سرباز شهید سلمان بابائی

نام پدر: فتاح

محل تولد: آقمشهد

تاریخ تولد: 9/3/1339

تاریخ اعزام: 1359

تاریخ شهادت: 12/2/1361

محل شهادت: خونین شهر

نام عملیات: بیت المقدس

نحوه شهادت: موج گرفتگی و اصابت ترکش

وضعیت تأهل: مجرد

سن شهید: 22 سال

 

     سلام و درود به سرور و سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران با وفایش که درس چگونه زیستن و چگونه مردن را به تمامی آزادگان جهان در تمام اعصار و قرون آموختند سلام و درود برمحضرحضرت امام زمان(عج) و سلام به روح ملکوتی حضرت امام(ره) و سلام و درود بر رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و سلام و درود بر تمامی مبارزان و مجاهدان و آزادمردان جهان که برای برقراری قسط و عدل و نابودی کفر و ظلم و نفاق تلاش می کنند و سلام بر شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی ایران.

    شهید سلمان بابائی در سال 1339 در روستای آقمشهد چشم به دیده جهان گشود، پس از طی دوران طفولیت در مدرسه ابتدائی روستا دوران ابتدائی را به پایان رساند، شهید پس از پایان دوره ابتدائی برای ادامه تحصیل علیرغم داشتن مشکلاتی  به شهرستان بابل مراجعه نموده و دوران راهنمائی را در کنار برادرش طی کرد و پس از گذراندن دوره راهنمایی به شهرستان ساری مراجعه و مقطع دبیرستان را با موفقیت به اتمام رسانده و موفق به اخذ دیپلم شده است. شهید در همان اوایل نوجوانی شخصی فعال، پرتلاش و دارای اخلاق نیکو بود.

      او در هنگام ادامه تحصیل برای تأمین مخارج زندگی بیشتر اوقات کار می کرد، تا از این طریق کمک به خانواده اش کرده باشد.

 

     شهید شخصی مقید و مؤمن به انقلاب بود و در حد توانش از محرومین و درماندگان حمایت و آنها را یاری می نمود. شهید در مراسم سیاسی و مذهبی و کارهای اجتماعی و ورزشی نقشی فعال را ایفا می نمود. شهید بابائی عاشق شهادت بود و همیشه از شهادت و ایثار سخن می گفت. او در سخت ترین شرایط کشور یعنی جنگ به سربازی رفت و مدت سربازی را به پایان رساند، و دوران احتیاط را به سر می برد که در گذراندن دوران احتیاط در عملیات پیروزمند بیت المقدس همراه با همرزمانش شرکت و در همین عملیات به دیدار معبودش شتافت.

     روحش شاد و راهش پر رهرو باد و از خداوند بزرگ مسئلت داریم که ما و مردم ما را در ادامه خط سرخ شهیدان و ادامه راه امام امت(ره) و در پیروی از رهبر عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و در حفظ پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق وپیروز بدارد.

سلام درود به روح پاک تمام شهدا موفق پیروز باشید
پاسخ به مدیر سایت :
با سلام و آرزوی سلامتی برای همه جوانان عزیز امیدوارم رهرو راه شهدای عزیزمان باشیم
[ پاسخ ]


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom

درون‌شد

بازدیدکنندگان

1