آقمشهد پایگاه شهید سلمان بابائی شهید شکرالله اسماعیلی شهید سعید فلاحی شهید عادل مهدوی شهید بهرام کنعانی شهید مهدی هادیان شهید هادی نیکزاد شهید محمود اسماعیلی شهید داریوش رنجبر شهید ذبیح الله علیپور شهید میرزاخان زائری کلام ستارگان اخبار یادواره کلام ماه دیار عاشقان
>
| |

خواسته شهید محمود

سی سال پیش، در 12 اسفند 1365 در منطقه جنگی شلمچه که اکنون شده زیارتگاه مردم قدرشناس ایران که به جوانان عزیز و مخلصشان عشق می ورزند، جوانی مخلص از روستای آقمشهد از شمال ایران در خون خود غلتید و به درجه رفیع شهادت نایل گشت. شهید محمود اسماعیلی، جوان سی ساله آقمشهدی که به مولایش حضرت ابالفضل العباس (ع)  اقتدا کرده بود، فرسنگها دورتر از زادگاهش به دفاع از مرزهای ایران اسلامی در برابر دشمن متجاوز می پرداخت و آنطور که همسنگرانش می گفتند مخلصانه همچون دیگر رزمندگان آن دوره می جنگید. در عملیات کربلای 5 که درگیری شدیدی بین رزمندگان ایرانی و متجاوزان عراقی درگرفت شهید محمود عزیز با اصابت ترکش به خیل شهدای عزیز پیوست و پیکر مطهرش در همانجا در زیر خاکها و آوارها مدفون گشت و مدتها ترجیح داد که در زمینی که با خون صدها شهید آبیاری شده بود آرام بگیرد. آری بعد از 10 سال طی کاوشهای انجام شده قطعاتی از استخوان و پلاک این جوان عزیز به آقمشهد زادگاه و آرامگاهش بازگشت.  نگاهی عمیق به وصیت نامه این شهید عزیز می تواند راهگشای بازماندگان؛ آنهایی که در حال حاضر مدعی پاسداری از خون این شهیدان بزرگوار هستند باشد، ما مدعیان که تمام وجودمان را مدیون خون شهید محمود و دیگر شهیدان عزیز هستیم. واقعا خواسته شهید محمود از ما چه بود؟

لذا به چند توصیه از برادرتان که اکنون در میان شما نیست و روحش ناظر اعمال و کردار شماست توجه فرمائید و عمل نمائید.

۱- تقوای خدا را پیشه کنید. از حرام خداوند دوری نمائید، حلال او را شکرگزار باشید. خدا را در همه حال ناظر اعمال خود بدانید و در پیشگاه او معصیت نکنید و بدانید که مسافرید و همیشه در حال حرکت هستید و روان به سوی او هستید. (انا لله و انا الیه راجعون)

۲- دنیا و ظواهرش را نادیده بگیرید و فکر آن را از سر خود بیرون کنید و دنیا را فقط پلی برای رسیدن به آخرت قرار دهید. لحظه به لحظه به عاقبت خود بیندیشید. که چه کوله باری برای روز قیامت خود برداشتید.

۳- به پرورش روح بیشتر از جسم خاکی بی ارزش توجه نمائید. قرآن را با تعمق بخوانید، زیرا قرآن روح خسته انسان را آرامش می دهد.

۴- دعا و راز و نیاز با خالق ومعبود خود را فراموش نفرمائید، زیرا رابطه مابین نیازما و بی نیاز، ذکر خداست.

۵- دست از یاری ابراهیم زمان این بت شکن تاریخ، امید مستضعفان دربند جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی مدظله العالی و روحانیت آگاه و هوشیار به رهبریت آن امام بزرگوار بر ندارید.

۶- یار و یاور انقلاب باشید و از دستاوردهای آن تا سرحد جانبازی پاسداری نمائید زیرا این انقلاب به بهای ارزانی به دست ما نرسیده وتا به حال خون دهها هزار جوان و زن و مرد و کودک در پای آن ریخته شد. روح همه شان شاد.

۷- به کلیه برادران عرض می کنم همیشه خدا را ناظر به اعمال و رفتار خودشان قرار بدهند، به برادران دیگر تهمت ناروا نگویند، کاری نکنند کسی که می خواهد کاری را برای رضای خدا انجام دهد آن را ناراحت یا دلسرد نکنند تا کارش را رها کند. باید هم با صدای الله اکبر کارها را به نحو احسن انجام دهیم تا بتوانیم مملکت خود را اصلاح کنیم.

خدا کند که ما درک کرده باشیم که شهید محمود و دیگر شهیدان از ما چه می خواستند!!

خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما رستگار


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom

درون‌شد

بازدیدکنندگان

2